Adaptiivne disain

Suurem osa kasutajatest ei mõtle selle peale, et nende ees laual seisev monitor võib oma parameetrite poolest teistest levinud mudelitest tugevalt erineda. Inimesed puutuvad sellega kõige sagedamini kokku siis, kui valivad arvutipoes oma vana monitori asemele uut – siis on näitlikult näha, et monitorid erinevad väga tugevalt nii diagonaali suuruse kui ka lahendusvõime poolest, mis määrab ära, kui palju kuvari ekraanile piksleid mahub.

See tähendab seda, et üks ja seesama pilt näeb väliselt sarnastes monitorides täiesti erinevalt välja, ja mis veebidisaini loomise seisukohast kõige tähtsam, hakkab omama visuaalselt erinevat suurust. Lisage sellele veel asjaolu, et nüüdisaja kasutajad surfavad internetis mängukonsoolide, tahvelarvutite, mobiiltelefonide, televiisorite või sõiduautode GPS navigaatoritega, milledest igaühel on külgede erinevad mõõtmed ja kuvasuhe ning teile saab täiesti selgeks, et klassikalisel fikseeritud saidil on vähe võimalusi jääda kaasaegses maailmas efektiivseks.

Saidi üks ja seesama suurus ei saa kõikidele seadmetele sobida

Adaptiivne disain – see on selline disain, mis kohaldub ise automaatselt ekraani kõrguse ja laiusega, et kasutuses olevat ekraanipinda kõige efektiivsemalt ära kasutada.

Muutub kirjašrifti suurus, taanded, plokkide ja piltide suurus ning asukoht - muutub kõik, mis võib saidi kasutamist igal konkreetsel juhul lihtsustada. Mõnede seadmete jaoks võib korraldada erandjuhud, kuid reeglina toimub veebilehe mõõtmete “astmeline” muutmine vastavalt kõige sagedamini kasutatavatele juhtumitele.

Miks on nii oluline, et veebisaidi disain oleks mugav ja adaptiivne?

Ei ole midagi kurnavamat kui omada kõrge lahendusvõimega monitori ja vaadata läbi kitsa riba veebilehe mikroskoopilist šrifti või vastupidi, pidevalt skrollida vasakule-paremale brauseriakent saidil, mis oma laiuse poolest kitsale mobiilikuvarile füüsiliselt lihtsalt ei mahu.
Lisage nendele elementaarsetele ebamugavustele see fakt, et planeedi elanikkonnd vananeb ning paljudel külastajatel võib olla nõrk silmanägemine, nii et nad ei hakkagi mikroskoopilisi kirjašrifte üldse vaatama.

Te ju ei soovi sundida potentsiaalseid kliente oma teenustega tutvumise nimel kõvasti vaeva nägema?

Adaptiivne disain – see on elementaarne viisakus teie kodulehe külastajate ja potentsiaalsete tellijate suhtes. Veebilehe kasutamise mugavus, milles on oluline roll ka kohanduval disainil, häälestab kliendi juba enne teenuse kasutamist teenuse kõrgele kvaliteedile ja demonstreerib teie tähelepanelikkust detailide suhtes. Hooletu, fikseeritud laiusega ja tehniliselt mahajäänud koduleht ei aita teil potentsiaalsele kliendile teie teenuse väärtuslikkust tõestada.

Veenduge kohe praegu, et teie sait toimib erinevates kuvarites

See ei võta palju aega – proovige kohe praegu avada oma koduleht või internetipoe veebilehekülg ning vähendada baruseri akent.
Kui akna laiuse muutmisel muudab teie koduleht kirjašrifti suurust, põhiraami, illustratsioonide ja tekstiplokkide laiust nii, et skrollimisel ei teki horisontaaltriipu, siis võib teid õnnitleda – vähemalt baasiline adaptsioon on teil olemas.

Kui aga saidi laius mitte kuidagi ei muutu, siis tasub teil mõelda selle peale, et ilmselt kaotate te juba praegu potentsiaalseid kliente konkurentidele, kelle saidi disain on kasutajasõbralikum ja paremini läbitöötatud.
Karmi konkurentsi tingimustes on just sellistel, esmapilgul tühistena näivatel nüanssidel oluline roll pakutavate kaupade ja teenuste vastu usalduse loomisel.

Miks ei või kõik saidid adaptiivset disaini omada?

Selleks on mitmeid põhjuseid:

  • Adaptiivse disaini loomine on tavalisest töömahukam ning selle programmeerimine on peenemate rakendustehnoloogiate tõttu kallim.

  • Mitte kõik teostajad ei ole just selle ülesande lahendamiseks piisavalt kompetentsed.

  • Mitte kõik valmis platvormid ei ole tööks adaptiivse disainiga tehniliselt kohandatud.

  • See nõuab disaini projekteerimisel ja loomisel suurt tähelepanu ning seepärast ignoreeritakse seda sageli veebirakenduse äärmusliku odavuse saavutamise nimel.

  • See nõuab täiendavat testimist kindluse loomiseks, et mitte ühegi mooduli või ploki elemendid ei sõida üksteisele sisse ning tekstid ei välju plokkide piiridest.

Miks on adaptiivse disaini loomine soodne just Artwebis?

Meie poolt kasutatav Trickster CMS platvorm on selliselt üles ehitatud, et juba algselt toetada kõikides standardmoodulites veebisaidi mõõtmete kohandamise võimalust ekraani lahutusvõimele. See tähendab seda, et:

  • Erinevate kuvarite tugi osutub teile odavamaks, kuna meil on juba olemas valmislahendused, mis vajavad teie unikaalse disainiga vaid väikest sobitamist.

  • Meie poolt pakutav lahendus on hästi testitud ja reguleeritud.

  • Kõikidel meie poolt loodud saitidel on adaptiivne disain. See garanteerib teile, et meil on selles valdkonnas piisav kogemus.

  • Me andsime mobiilsele disainile eraldiseisva automatiseeritud lahenduse, mis võimaldas adaptiivdisaini rakendust hiirega juhitavate lauaseadmete jaoks oluliselt odavamaks muuta ja optimeerida.

Tellige oma veebilehe tasuta analüüs kohe praegu ja me aitame teil jõuda selgusele, kuidas potentsiaalse kliendi muljet teie kodulehest või internetipoest paremaks muuta.