Veebilahenduste arendamise tööprotsess

Mida põhjalikumalt läbimõeldud ja planeeritud on saidi väljatöötamise protsess, seda vähem võimalusi te oma konkurentidele jätate

Saidi loomise detailne ja läbitöötatud protsess tagab teile, et:

 • Teie veebisait saab olema läbimõeldum ja mugavam kui teie konkurentidel

 • Otsingusüsteemide jaoks paigutatakse teie informatsioon mõistlikult ja struktureeritakse optimaalselt

 • Te saate endale palju rahulolevaid kliente

 • Saidi loomisesse suunatud investeeringud tasuvad end kordades kiiremini ära.

Iga kahe silma vahele jäänud detail või välja selgitamata üksikasi teie saidil tähendab teie jaoks kaotatud kliente. Kas olete valmis loobuma hoolikast analüüsist ja riskima oma kasumiga, kõike ehku peale tehes?

Veebisaidi väljatöötamine toimub 4 etapis. Iga etapi eest tasutakse eraldi arvega ja see kinnitatakse Tellija poolt eraldi, mis tagab Tellija jaoks projekti teostamise käigu üle täieliku kontrolli.

Me suhtume iga etapi teostamisse nagu väikese eraldiseisva projekti teostamisse ega lükka vigade parandamist järgmisesse etappi, vaid kontsentreerume maksimaalselt probleemide varajasele ennetamisele.

Esimene etapp: Projekteerimine

Projekteerimisetapi jaoks mõeldud väikese eelarve abil hoiad ära kolossaalsed kulutused veebirakenduse loomise viimastel etappidel

Miks on vaja projekteerida süsteeme, mida hiljem niikuinii arendatakse ja korduvalt muudetakse? Võib-olla on odavamaks ja kasulikumaks otsuseks loobuda projekteerimisest ja loota selles küsimuses graafilisele disainerile ja pimedale juhusele?

Õige vastus on – ei, projekteerimisest keeldumine ei muuda veebirakendust odavamaks. Mida keerulisem ja mastaapsem on veebiprojekt, seda suurem on võimalus teha selle loomisel kriitiline viga. Visuaalne projekteerimine ja funktsionaalsuse kirjeldamine võimaldab kohe, juba esimesel etapil, täpselt hinnata, kas üks või teine lahendus on mõistlik ja realistlik, või on parem sellest juba algusest peale loobuda.

Ekslikud lahendused, mis ei ole läbinud projekteerimise etappi, saavad esialgu graafilise disaineri poolt kauni kujunduse, seejärel toimub programmeerija poolt asjatu implementeerimine ning vead avastatakse alles viimaste etappide ajal – testimisel ja silumisel, mil valmistoote parandamine osutub tunduvalt kallimaks ja aeganõudvamaks kui esimesel etapil paberile kantud skeemide ja tekstide lihtne parandamine.

Seepärast tuleb projekteerimise etappi suhtuda kui “eelkindlustusse” tõsiste vigade eest.
 

Veebilahenduste arendamise tööprotsess

Selle etapi tulemuseks on kahepoolselt kinnitatud dokument, kus on skemaatiliselt kujutatud veebisaidi peamised osad ja kirjeldatud peamisi sisuga teostatavaid operatsioone, saidi struktuuri ja sellel navigeerimist.

Teine etapp: Graafiline disain

Teisejärgulise disainiga veebisaidi osaks jääb müüa alandatud hindadega kaupu/teenuseid

Veebisaidi graafilise disaini väljatöötamise etappi võib tähtsuse poolest võrrelda tõelise kaupluse interjööri kujundamisega: väike keldripood ei suuda mitte kunagi müüa kaupu sama hinnaga nagu eliitbutiik, mille kujundusse investeeritakse regulaarselt märkimisväärseid vahendeid. Veebisaitide ja veebikauplustega on olukord täpselt samasugune, sest keskmine tarbija on suuteline pakutavate teenuste taset ühe pilguga täpselt määratlema:

 • Kas veebilehe laius on fikseeritud ega muutu?
 • Kas enesekindla stiili asemel on mitmevärvilised litritega plokid algajatele disaineritele mõeldud õppematerjalide vaimus?
 • Kas kujundus on vananenud ja samal tasemel nagu 5 aastat tagasi?
 • Kas vormide väljad on hooletult laiali loobitud ning ei sobitu üldise stiiliga?
 • Kas illustratsioonid on mikroskoopilised ning neid ei saa täissuuruses vaadata?

Kõik need tunnused tähendavad ostja jaoks ainult ühte: firma omanikud ei hooli oma äri kuvandist. Kas aga sellisel juhul võib tõsiselt arvestada sellega, et potentsiaalne klient usaldab firmat, kelle omanike jaoks on ükskõik, kuidas nende veebileht internetis välja näeb?

Me anname tellijale täieliku kaitse graafilises disainis läbikukkumise eest:

 1. Enne tööde algust arutame põhjalikult kujunduse stiili
 2. Saadame vahevariandid kommenteerimiseks
 3. Parandame nüansse nii kaua, kuni tellija jääb rahule
 4. Teostame korrektuuritöid valmis saidil pärast selle küljendamist ja sisu sisestamist, tagades sellega ideaalse variandi
   

Veebilahenduste arendamise tööprotsess

Selle etapi tulemuseks on PSD-fail, milles kõik kokkulepitud moodulid ja osad on eraldi teostatud ning kõik elemendid on korralikult grupeeritud ja struktureeritud.

Kolmas etapp: Programmeerimine

Väljatöötamise protsessi korraldus määrab kindlaks, kas klient valib teie kaupu ja teenuseid või pöördub konkurendi poole

Ükskõik kui hea disain ka poleks, kuid programmeerija jõupingutusteta see jääbki vaid ilusaks pildiks. Väljatöötamise ebapiisava korralduse korral seda etappi sageli alahinnatakse. Milline on erinevus, kui disain on saidi sisu juhtimise süsteemiga korralikult ja õigesti integreeritud või mitte, pealegi kui ükski külastaja ei hakka sisemusse vaatama?

Erinevus on olemas ja see on väga suur. Kellele te usaldate saidi kui teie isikliku äriinstrumendi väljatöötamise: kas algajast tudengile, kes on valmislahendusi otsingumootorist huupi leidnud või hästi organiseeritud meeskonnale, kellel on 5-8 aastane veebirakenduste loomise kogemus?

Siin on loetelu näitajatest, mis eristavad meie lahendusi ja mida kasutatakse igas meie poolt loodud projektis:

 • Range süstematiseerimine: mitte mingit korralagedust programmi sees ja seda tänu sisemiste kvaliteedistandardite ja code-review regulaarsele kasutamisele.
 • Arukas küljendus: küljendatud veebisaidid adapteeruvad monitori laiusega. Küljendus ei murdu uues brauseris, kuna seda tehakse vastavalt standarditele ning “häkke” kasutamata.
 • Tootmisprotsessi täpne organiseerimine: tööaja arvestuse süsteem, bug-tracker programmivigade arvestamiseks, versioonide kontrollisüsteem, mis võimaldab arhiivist programmi mis tahes versiooni igal ajahetkel taastada.
   

Veebilahenduste arendamise tööprotsess

Programmeerimise lõpetamisel võimaldame me täieliku juurdepääsu projekti lähtekoodidele, kasutamata seejuures šifreerimist või oma majutusteenusega sidumist. Projekt võib töötada täiesti autonoomselt ning seda võib hooldada ükskõik milline väljatöötajate meeskond teie omal valikul.

Neljas etapp: Tugi ja arendus

Professionaalne abi kodulehe sisuga täitmisel ja arendamisel maksab raha, kuid selle puudumine osutub veelgi kallimaks

Internetis on tohutu hulk saite, mis on toorel ja lõpetamata kujul avalikuks vaatamiseks üles pandud: tekstid on sisestatud kuidagimoodi, keeleosad on tühjad ning oma kavatsuse poolest mugav funktsionaal on niivõrd töövõimetu, et seda ignoreeritakse klientide poolt ning see ei korva tehtud investeeringuid.

Selliseid probleeme aitavad vältida saidi rakendamise etapil tehtavad täiendavad jõupingutused testimisel ja silumisel, samuti regulaarne arendus ja tugi.

 • Vahetult pärast programmeerimist teostame me oma jõududega testimise, mis vähendab külastajate kaotamise tõenäosust, kes on kasutamise protsessis mingisuguste probleemidega kokku puutunud
 • Pärast sisu sisestamist teostama me välimuse täiendava korrigeerimise saidi reaalse sisu nüansside arvestamiseks.
 • Ettenägematute probleemide tekkimisel tagame me kiire reageerimise ja leiame vastuvõetava lahenduse.
 • Sisu sisestamisega seotud tööd lülitasime me eraldiseisvasse äriprotsessi. Töö saidi sisu kallal – see on üks keerulisemaid ülesandeid, mille alahindmaisel jääb sait alati pooltühjaks. Kuidas me sisu juhtimist korraldame?
   

Veebilahenduste arendamise tööprotsess

Selle etapi tulemuseks on teie veebiprojekti külastaja rahulolutaseme suurenemine ning vastavalt sellele ka tehtud investeeringute kiirem tagasisaamine.